top of page

שנת שירות באות הנוער

שנת שירות באות הבינלאומי לנוער

שנת השירות באות הבינלאומי לנוער וצעירים מתמקדת בפיתוח אישי והעצמה של נערות ונערים ממקומות שונים ומאוכלוסיות שונות ברחבי הארץ.

פעילות השינשינים שמה דגש על 4 תחומים מרכזיים: מסעות אתגריים בטבע, עיסוק בפעילות גופנית וספורט, שיפור ופיתוח מיומנות ותחביבים ומעורבות קהילתית.

בני הנוער המשתתפים בוחרים את התחומים שמעניינים אותם, ויחד עם הש"ש מציבים יעדים אישיים או קבוצתיים.

PXL_20220527_051725683.MP.jpg

מה מיוחד באות הבינלאומי?

3-Improved_health_and_wellbeing.png

פיתוח אישי

‏‏5-Social_inclusion אדום_edited.png

מנהיגות דרך תחומי עניין

award-icons-intercultural-competence-png.png

בינלאומיות 

להרשמה לשנת שירות 2024-2025 
הרשמה

שאלות ותשובות 

 • איפה הקומונות שלנו?
  חיפה, יוקנעם, חולון, גבעת חביבה, כפר סבא, אשדוד, ירושלים
 • איזה ליווי ומעטפת יש לכל ש"ש?
  כל ש"ש אצלנו מקבל באופן קבוע: ליווי משימתי- המקום לקבל הדרכה על העשייה החינוכית בכל דילמה, בעיה, וחלום שרוצים להגשים. ליווי חברתי קבוצתי- הנחיה מקצועית על החיים בקומונה, איך מתקשרים בקבוצה, איך פותרים חילוקי דעות, איך מגיעים להסכמות... המקום שבו אפשר להתמודד עם הכל בטוב. ליווי אישי- המקום להפוך לאדם שאת.ה רוצה להיות, להביא את הדברים האישיים, למקסמם את הפיתוח שלך בשנה הזאת ולעזור לך לפתח את תחומי העניין שלך.
 • איזה הכשרות יש?
  הכשרות גרעין- מפגש של כל הקומונות ביחד אחת לשבועיים, אשר לומדות ביחד את ערכי הארגון, התבוננות על המורכבות האנושית והכנה לבוגר משמעותי בחברה הישראלית. ההכשרות מגוונות וכוללות סיורים, טיולי יום, מפגש עם אנשים מעוררי השראה, סדנאות וכו'. מסע גרעין- מסע שטח של כל הגרעין ביחד, להעצמת התהליך שכל אחד ואחת עוברים ביחד ולחוד.
 • מהו הליך המיון אצלנו?
  ממלאים פרטים אישיים- רכז.ת גיוסים פונה אליך לעשות הכרות הדדית קצרה בזום- יום מיונים ומילוי דף מועמד- ראיון עומק עם מנהלת שנת השירות. במידה ועברתם את כל זה – התקבלתם לשנת שירות באות הנוער!!! אחרי זה תוזמנו לביקור בקומונות השונות שלנו, תוכלו לשמוע פאנל ש"שינים שמספרים על החוויה שלהם ולבסוף יתקיים יום שיבוצים ששם יוחלט באיזה קומונה תהיו.
 • יש משלחת לחו"ל?
  כן יש! בסוף השנה תצא משלחת של ש"שינים נבחרים לארגון השותף שלנו JLGB באנגליה בו ידריכו בסאמר קמפ נוער בריטי יהודי ולאחר מכן יזכו בסיור כייף בלונדון. בשנתיים האחרונות שלנו הש"שינים מעידים שזו היא חוויה בלתי נשכחת...
 • האם אני יכול.ה להביא את עצמי לידי ביטוי?
  כן! אחד מעקרונות העבודה המרכזים שלנו הוא הדגש על הפרט ועל הייחודיות שבו/ה. לכן אנחנו רוצים (ואפילו קצת מתעקשים) שתביא/י את עצמך! את אוהבת לרקוד? בואי תעשי קבוצת ריקוד של נערים ונערות, כך תוכלי לתת מהתחביב שלך לקהילה וליצור קשר משמעותי עם אותו נער.ה אתה אוהב לשיר? בוא תהיה בחדר מוסיקה עם נערים ונערות, תעזור להם להגשים את עצמם דרך הקול שלהם ולהיות הדמות שמאמינה בהם שהם יכולים.

משלחות לחו"ל

משלחת ש"ש לJLGB

האות הבינלאומי לנוער הינו ארגון בינלאומי שפועל בשיתוף פעולה עם מדינות שונות בעולם, בנוסף כחלק מתפיסת העולם שלנו אנו מוציאים משלחות של חניכים למקומות שונים.
אחרי שמגבלות הקורונה ירדו ניתן לחזור לעשות משלחות והוחלט שהמשלחת הראשונה שהוצאנו הינה משלחת של בוגרי שנת השירות מדי שנה לאנגליה לארגון השותף שלנו -  JLGB.
הש"שינים היו צוות הדרכה במחנות קיץ.

גם בקיץ 2024 תצא משלחת של ש"שינים נבחרים למשלחת!

המשלחת לחו"ל
הקמונות שלנו

הקומונות שלנו 

 קומונת חולון - ת"א

תמונה קומונת חולון.jpeg

קומונת חולון תל אביב כוללת 6 ש"שנים אשר פועלים במועדוניות שונות בחולון ובתל אביב המתמחות בעבודה עם נוער עם צרכים מיוחדים. בנוסף הש"שנים פעולים בבתי הספר בעיר מתוך מטרה ליצור שילוב בין האוכלוסיות.

 קומונת כפ"ס
פנימיית- שטיינברג

תמונה קומונת שטיינברג.jpeg

קומונת שטיינברג -כפר סבא כוללת 6 ש"שנים אשר פועלים בפנימיה, מטרת הקומונה להשפיע בעזרת העבודה דרך תחומי העניין על נוער בפנימיה ובעיר. 

קומונת יוקנעם

קומונת יוקנעם כוללת 7 ש"שנים 2 ש"שנים הגיעו מארה"ב הודות לשת"פ עם שותפות מגידו. הש"שנים פועלים בעיר במספר מסגרות - בית ספר, בית הנוער ומסגרות נוספות, מטרת הקומונה להשפיע בעזרת העבודה דרך תחומי העניין על נוער בעיר. 

WhatsApp Image 2021-11-30 at 14.12.29.jpeg

קומונת בית הספר הבינלאומי- גבעת חביבה

בקומונת בית הספר הבינלאומי - בפנימיית גבעת חביבה, פועלים 5 ש"שנים בעבודה עם חניכי מכל העולם וישראל. המשימה החברתית מתנהלת בשפה האנגלית.

WhatsApp Image 2021-11-30 at 14.13.04.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-30 at 16.04.54.jpeg

קומונת אשדוד כפר הילדים
"נווה גלים"

בקומונת כפר הילדים "נווה גלים" 6 ש"שנים, אשר פועלים בתוך משפחתונים בכפר ומסייעים לילדים. בנוסף הש"שנים פעילים בבית הספר בעיר. 

קומונת חיפה

תמונה קומונת חיפה.jpeg

קומונת חיפה קומונה של 6 ש"שנים אשר מחולקים בין מסגרות שונות בעיר, הש"שנים פעילים בבית הספר ומרכזי הנוער בעיר ופועלים להקמת סניף.

בואו להוביל באות הנוער 

האות הבינלאומי לנוער מגייס בשנת תשפ"ה שנשינים
בואו להיות קומונה ה' ביחד להוביל את פעילות הארגון 

האות הבינלאומי לנוער מגייס בשנת תשפ"ה שנת שירות המשלבת את ערכי הארגון - פיתוח אישי, פיתוח תחומי עניין, רב-תרבותיות ובינלאומיות. לארגון 7 קומונות במספר מקומות בארץ, כל קומונה תתקמד בפעילות קהילתית קבוצתית ובפיתוח אישי. 

השישנשינים יפעלו במהלך השנה יחד בהתנדבות בבתי ספר, מרכזים קהילתיים בפעילות עם אוכלוסיות שונות ומגוונות בנוסף השישנשים יזכו לפיתוח וליווי אישי המלווה על ידי צוות מקצועי, הכולל ימי לימוד ופיתוח, סמינרים בנושאים שונים כמו החברה הישראלית רב תרבותיות ומפגשים בינלאומיים. 

קומונת דימונה

vlcsnap-2022-02-02-10h38m30s079.png

קומונת דימונה המונה 6 ש"שנים פועלת בבתי הספר, בבית החם ובמרכז צבר 88 ומפעילים קבוצות נוער שונות. 

WhatsApp_Logo_3_edited_edited.png

צרו קשר עם צוות הגיוס

052-5620020

עיקבו

צור קשר
bottom of page