top of page
Anchor 1

   
    מה זה אות הנוער בשבילי?
           חניכים מספרים...

 

ילהל, 17, שלב זהב

חרב לאת

 

 

"הפעילות של אות הנוער מתקיימת כבר הרבה שנים בכפר הנוער שבו אני לומד. ברגע שהגעתי לגיל המתאים, ידעתי שאני רוצה להצטרף לאות הנוער, כי ראיתי שזה בעצם מכשיר שעוזר לי להגיע למקומות הכי נכונים עבורי.

 

למדתי את החשיבות של ערבות הדדית - לעזור לחבר כשהוא צריך, אבל גם לעזור לזולת, לאנשים שאני לא מכיר. זה עושה טוב גם להם, וזה עושה טוב גם לי. ככה, למשל - כחלק מהפעילות שאני עושה בתחום השירות לקהילה - אני מלמד שיעורי תורה במרכזי קליטה לעולים מאתיופיה. אני מלמד אותם תורה באמהרית, שהיא השפה שלהם - וגם שלי. מצד אחד, אני עוזר להם ונותן להם שירות, ומצד שני - אני לומד ומקבל המון. דרך ההתנדבות למדתי לעמוד מול קהל, לא להתבייש, להגיד מה שאני חושב. 

 

הייתי ממליץ לכל בני הנוער בארץ להשתתף בפעילות של "אות הנוער". זה מלמד אותך אחריות, ודאגה לזולת. ועוד משהו שבעיניי הוא חשוב, זה שמדובר בארגון בינלאומי, שהסניפים שלו מקושרים ממש בכל העולם. וככה אתה יכול לצאת מהמסגרת הביתית שלך, ולפגוש לא רק את החבר'ה שאתה מכיר, אלא גם אנשים מכל העולם. למשל, בשנה שעברה יצאו חברים שלי, שגם משתתפים ב"אות הנוער" למסע שלהם. אבל הם לא עשו מסע רגיל, בגליל או בגולן או במדבר. הם עשו שיתוף-פעולה עם סניף מלונדון, ונסעו לאנגליה, לעשות את המסע שלהם עם חבר'ה שמשתתפים שם ב'אות הנוער'."

 

 

יסמין, 16, שלב כסף

ירכא

 

"חוויה מיוחדת שזכורה לי היא משיתוף הפעולה שהיה לסניף שלנו בירכא עם הסניף בכפר-סבא.בני הנוער שם הם יהודים, ואנחנו דרוזים - אנחנו באים מחברה קצת יותר מסורתית. זו הייתה בשבילי הזדמנות לפגוש אוכלוסיות אחרות, שונות ממני, ולהיחשף למסורות מגוונות. זכיתי להתאמן על העברית שלי, להכיר חברים חדשים, ולאט לאט 'יצאתי מהקופסה', ונפתחתי. עד היום אני בקשר עם חברים שהכרתי שם.

 

כחלק מהפעילות ב"אות הנוער", אני מתנדבת עם ילדי בתי-ספר יסודיים, עוזרת להם לחצות את הכבישים בכפר, ולהגיע הביתה בבטחה. אנחנו גם משפצים וצובעים גני ילדים, ומשפרים את ירכא בהמון דרכים. אחרי שראיתי איזו השפעה אפשר להשיג, ואיזה שינוי אפשר לחולל בחברה ובבני-נוער בכפר שלי, אני מרגישה סיפוק ענק. כשאני הולכת לישון, וחושבת על הדברים שהשגתי היום, אני מרגישה כל-כך גאה. הידיעה שיום אחד, מה שאני עושה עכשיו, יעזור לדורות הבאים.

 

'אות הנוער' עזרה לי לפתח כישורים רבים. בטחון עצמי, יכולת ביטוי, תקשורת בין-אישית, אינטליגנציה רגשית, אחריות והתמדה. הכישורים האלה יכולים לעזור לי להתמודד עם אתגרים אישיים וחברתיים רבים - לחץ חברתי, פיתוח מנהיגות, וכו'."

 

 

 

עדי, 15, שלב ארד

כפר סבא

 

"אני באות הנוער כבר לא מעט זמן, וכבר זכיתי באות הכסף. במשך השנים שאני לוקחת חלק בפעילות, התחברתי עוד יותר לכל העניין של שירות ותרומה לקהילה. זה משהו שאני נהנית לעשות, ואפשר להגיד שב"אות הנוער" למדתי שיעור חשוב על אחריות אישית וחברתית.

 

אות הנוער אמנם עזר לי להשתפר אישית בהמון תחומים, אבל אני חושבת שמה שיפה בפעילות של הארגון זה שגם החברה מרוויחה מזה. הקהילה לומדת שבני-הנוער של היום זה לא רק מסכים ואייפונים - אלא גם נוער שיודע לקחת אחריות, להתנדב, לעזור, להנהיג.

 

חוץ מזה, יש גם מלא כיף! מסעות, טיולים, וכמובן הסמינרים - שבהם תמיד פוגשים ילדים מכל הארץ, ומכל התרבויות, וזה ממש מגניב. בשנה שעברה יצאתי עם כל הקבוצה שלי לסמינר מנהיגים, שזאת מסורת באות הנוער. למדנו מה זו מנהיגות, ומה זה אומר להיות מנהיג. פגשנו שם מלא חבר'ה מדתות שונות, וממקומות שונים בארץ - וזה היה כיף ממש."

Anchor 2
Anchor 3
bottom of page