top of page

מפגשים רב-תרבותיים

הרעיון:

תכנית "צמד חמד", המפגישה בין צמדי סניפים בעלי רקע תרבותי שונה, נועדה כדי למצב את 'אות הנוער' כפלטפורמה למפגשים רב-תרבותיים בין בני-נוער, על בסיס תחומי עניין משותפים. מפגשים אלה נבדלים מהמפעלים הארציים של 'אות הנוער', שהינם בעלי אופי לימודי-סמינרי ומתקיימים באופן קבוע לאורך השנה. התכנית מיועדת בעיקרה למשתתפים בשלב הארד, ומבקשת להביא לידיי ביטוי את הפסיפס האנושי המגוון ממנו מורכב הארגון.

המפגש הבלתי-אמצעי הסובב סביב תחומי העניין המשותפים, מאפשר לבני הנוער להכיר ולהתחבר בדרך שמסייעת לגשר על הבדלתי התרבות, השפה, המגדר וכו'.

מנהיגוּת

הרעיון:

תכנית המיועדת לשלב הביניים של התכנית. מטרת התכנית היא לפתח אצל המשתתפים ידע ופרקטיקות בנושא מנהיגות, ולהעניק כלים מעשיים בתחום. המשתתפים לוקחים חלק בסמינר המנהיגות השנתי של הארגון, בו יעסקו יחד במגוון סוגיות הקשורות לתחום: מיהו ומהו מנהיג? ; מהן התכונות הנדרשות ממנהיגה? האם אלה מולדות, או נרכשות? ; האם כל אחד יכול להיות מנהיג? ועוד.

בשיאו של הסמינר עוסקים המשתתפים בהגיית פרויקטים חברתיים בקהילה ממנה באו, שיביאו תועלת לקהילה כולה מחד, ויביאו לידיי ביטוי את הכלים שרכשו במהלך השתתפותם בתכנית מאידך.

       מד"צים

הרעיון:

מתכניות הדגל של הארגון, בשיתוף 'קרן קרסו'.
מטרת התכנית היא להכשיר את חניכי הארגון בגילאי 16-17 לשמש כמדריכים צעירים בארגון, לרכוש ידע, כלים וניסיון מעשי בהדרכה, להרחיב את שדרת ההדרכה של הארגון, להגדיל את תרומתם לחברה ולהרחיב את מוטת ההשפעה שלהם בקהילתם.

 

שיאה של התכנית בסמינר ההדרכה, שמתקיים מדיי שנה בחודש אוגוסט. בסמינר, שאורכו שבוע, לומדים המשתתפים את עקרונות תחום ההדרכה, מעמיקים את היכרותם עם הידע והפילוסופיה החינוכית של 'אות הנוער', מעצבים את דרכם כמדריכים צעירים ומשפיעים בקהילתם, ורוכשים כלים מעשיים להתנסוּת בתחום.

יזמוּת נוער בקהילה

הרעיון:

 מתוך אמונה שלמה בכוחם של בני-נוער להניע תהליכים משמעותיים, בכל רמה, אנו מבקשים לאפשר למשתתפים להגדיל את מוטת ההשפעה שלהם בכל שלב בו הם נמצאים במסע שלהם ב'אות הנוער'.
תכנית היזמות נועדה להעניק להם את הכלים להגיית, פיתוח, קידום וביצוע של פרויקטים קהילתיים לרווחת כלל חברי הקהילה. 
 

 

בתחילת שנת הפעילות משתתפים החניכים בסמינר היזמות של הארגון.
הסמינר הינו בעל אופי לימודי-מקצועי, שנועד להעניק להם כלים לביצוע הפרויקטים שייהגו: זיהוי צרכים בקהילה, הכנת תכנית עבודה, גיוס משאבים, פרסום ושיווק, ניהול, ועוד.

 

לאחר סיום הסמינר שבים החניכים לקהילותיהם, שם הם עוסקים בפיתוח וביצוע הפרויקטים שהגו. לאחר מכן מוזמנים החניכים להציג את הפרויקטים בפני וועדת היזמות של 'אות הנוער' (בשיתוך 'קרן קרסו') ולזכות בתקציב לקידום הפרויקט - בכפוף לקריטריונים מובחנים ומוסדרים. 

בין חברי הוועדה: עו"ד אמיר עמר - ראש משרד עורכי הדין AYR, יו"ר הוועד המנהל של 'אות הנוער'; יוסי מולדבסקי - חבר הוועד המנהל של 'אות הנוער'. מבעלי 'קבוצת מולדבסקי'. יזם ומשקיע בחממות טכנולוגיות ומיזמי היי-טק ; יובל לימון - חבר הוועד המנהל של 'אות הנוער'. המייסד, הבעלים והמנכ"ל של רשת 'למטייל' ; יוני קרסו - יושבת ראש וועדת התמיכות של 'קרן קרסו', שהם שותפינו לתכנית היזמוּת הזו ; נציגים נוספים מהוועד המנהל וממטה הארגון.

משלחות חינוכיות לחו"ל

הרעיון:

מהותן של משלחות 'אות הנוער' היא מגוונת: העמקת ההזדהות עם הארגון ועם ערכיו, חיזוק הקשרים הבינלאומיים - ברמה הארגונית וברמה האישית, גיוון הפעילות, מתן אפשרות לחניכים ורכזים לחוות את החיים במדינות אחרות תוך שימת דגש על תחומי העניין האישיים שלהם, שמתווים ומובילים את פעילותם ב'אות הנוער'.
 

 

משלחת חינוכית תתקיים סביב אחד מתחומי הפעילות של 'אות הנוער': פעילות פיזית (מחנה ספורטיבי כלשהו, למשל), תחביב / מיומנות, תרומה לקהילה (קבוצת חניכים שמקיימת פרויקט התנדבותי בקהילה במדינה אחרת) או מסע אתגרי.

bottom of page